preview

Střední odborné učiliště gastronomie, Praha 10, U krbu 521/45

Popis

Dne 29. září 2014 obdržela naše škola certifikát pro odborné školy, které dosahují nadstandardních výsledků v přípravě svých žáků v oboru kuchař a cukrář a jejich vzdělávání v gastronomických oborech je považováno rovněž za nadstandardní. V roce 2018 naše škola tento titul obhájila a certifikát znovu získala.

Ucházet se o tento certifikát může škola, která je členem AKC ČR a dosáhla se svými žáky vynikajících výsledků nejen v oblasti vzdělávání a odborných praxí, ale obdržela také zlaté medaile na nejprestižnějších soutěžích v České republice či na soutěžích pořádaných Světovou asociací kuchařů a cukrářů.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

WWW: https://www.ssgukrbu.cz/
Zaměření školy: Střední odborné učiliště
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Učební obory

Kuchař (65 -51-H/01 Kuchař-číšník) Prezenční studium
Číšník (65-51-H/01 Kuchař-číšník) Prezenční studium
Cukrář (29-54-H/01 Cukrář) Prezenční studium

Studijní obory

Gastronomie PLUS (65-41-L/01 Gastronomie) Prezenční studium

Podrobné informace o škole

Naše škola má více než stoletou tradici. V roce 2016 oslavíme 130. výročí jejího založení. Škola je přímým pokračovatelem první gastronomické školy, která byla v Praze založena v roce 1886. Patřila v té době do tzv. škol pokračovacích, jichž bylo v roce 1886 v Praze čtrnáct. Tato škola však byla jako první zaměřena na gastronomický obor – byla to škola číšnická, zpočátku nazývaná výčepnická.

 

Diskuze