preview

Vyšší odborná škola informačních studií a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky, Praha 9

Video

Výuka na Vyšší odborné škole informačních služeb byla zahájena experimentálně v roce 1992. V roce 1999 ukončila VOŠIS své aktivity v oblasti středního školství a věnuje se výhradně terciárnímu sektoru vzdělávání.

Dne 1. 7. 2017 se VOŠ informačních služeb sloučila s VOŠ a SŠ slaboproudé elektrotechniky Praha 9, která je nástupnickou organizací s novým názvem – Vyšší odborná škola informačních studií a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky.

Škola je příspěvkovou organizací a jejím zřizovatelem je Hlavní město Praha, se sídlem Mariánské náměstí 2/2, 110 01 Praha 1, IČ: 0006458.

Struktura učebního plánu je založena na předpokladu, že práce informačního specialisty vychází ze společného základu, který je vytvářen v průběhu prvního roku studia. V dalších ročnících se studenti specializují na zvolenou tématiku a mohou vyjádřit svůj zájem výběrem volitelných předmětů a tématem absolventské práce v závěru studia.

Kreditní a modulární systém nabízí možnost individuálního nastavení studijní zátěže v jednotlivých obdobích. Ztráta kreditů a dílčí neúspěch v jednom modulu je možno nahradit ziskem kreditů v modulu jiném a modul lze absolvovat později, bez nutnosti opakovat celý semestr.

Naši pedagogové vás budou znát jménem a navázat s nimi pracovní kontakt bude jednoduché. Vedení školy je připraveno s vámi řešit studijní problémy, je zajištěno poradenství v oblasti psychologie i sociálně právní.

Velmi důležitým modulem, který podtrhává praktický charakter studia, je odborná praxe, jež se realizuje ve firmách, muzeích a knihovnách v České republice i zahraničí. Povinnou součástí studijního plánu v 2.ročníku je Projekt. Studenti v týmech dle svého zaměření připravují čtenářské besídky pro děti, autorská čtení, knižní bazary, výstavy a vernisáže, webové stránky a jiné IT projekty.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

Počet přijímaných do prvního ročníku: 150

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

INTERAKTIVNÍ GRAFIKA A VIZUALIZACE (26-47-N/20)

PŘENOSOVÉ A SÍŤOVÉ TECHNOLOGIE (26-47-N/09)

ZABEZPEČOVACÍ TECHNIKA A BEZPEČNOSTNÍ TECHNOLOGIE (26-47-N/17)

INFORMAČNÍ MANAGEMENT (72-41-N/01)

INFORMAČNÍ MÉDIA A SLUŽBY (72-41-N/03)

  • Vyšší odborná škola informačních studií a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky, Praha 9
  • Novovysočanská 280, 19000 Praha 9
  • tel.: 774951347
  • e-mail: kvasnickovab@ssemi.cz
  • www.ssemi.cz

Diskuze