preview

Střední zdravotnická škola, Turnov, 28. října 1390, příspěvková organizace

Popis

Zřizovatelem školy je Liberecký kraj, neplatí se školné, vlastní domov mládeže v areálu školy, výhodná poloha v sousedství nemocnice a domova důchodců (praxe žáků), v Turnově od roku 1961, škola oceněna titulem "Škola roku Libereckého kraje 2011", cílem činnosti je výchova a vzdělávání zdravotnických a sociálních pracovníků, příprava na další studium na VOŠ a VŠ především se zdravotnickým a sociálním zaměřením.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

WWW: www.szsturnov.cz
Zaměření školy: Střední zdravotnická škola
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne
Počet přijímaných do prvního ročníku: 82
Počet přihlášených: 151
Počet zapsaných: 77
Počet studentů: 320
Počet absolventů od roku založení: 2800

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

zdravotnické obory

zdravotnický asistent Prezenční studium
zdravotnické lyceum Prezenční studium
ošetřovatel Prezenční studium
masér ve zdravotnictví Prezenční studium

sociální obor

sociální činnost Prezenční studium

obor v oblasti služeb

Přijímací řízení

do maturitních oborů: potvzení zdravotního stavu na přihlášce, jednotné celostátní přijímací testy od společnosti CERMAT (CJL, MAT), bonus za prospěch na konci 8. třídy a v pololetí 9. třídy, bonus za významné úspěchy v soutěžích a olympiádách, malus za sníženou známku z chování.

do učebního oboru (ošetřovatel): potvzení zdravotního stavu na přihlášce, přijímací pohovor, bonus za prospěch na konci 8. třídy a v pololetí 9. třídy, bonus za významné úspěchy v soutěžích a olympiádách, malus za sníženou známku z chování.

Podrobné informace o škole

SZŠ Turnov oslavila v roce 2021 v dobré kondici šedesát let své existence. Za tuto dobu se stala známou a dobře zavedenou součástí vzdělávací nabídky středních škol Libereckého kraje (LK) pro žáky z širokého okolí Turnova, zejména okresů Semily, Jičín a Jablonec n. N., ale i ze sousedních krajů. Zřizovatelem SZŠ Turnov je LK, jedná se tedy o tzv. "státní" školu, na které se neplatí školné.

Škola je umístěna v budově postavené v 80. letech 20. století. V roce 2012 došlo k rozsáhlým stavebním úpravám, při kterých byla vyměněna okna včetně meziokenních panelů a rekonstruováno veškeré sociální zařízení. Součástí areálu je domov mládeže z roku 1985 s přilehlým víceúčelovým hřištěm, který v roce 2020 prošel rekonstrukci pláště se zateplením. Domov poskytuje ubytování 1. kategorie a probíhá v něm také část zejména odborné výuky. Celý areál se nachází ve výhodné poloze v sousedství Panochovy nemocnice, což je turnovská pobočka Krajské nemocnice Liberec, a naproti Domovu důchodců Pohoda. Obě tato zařízení jsou našimi nejvýznamnějšími sociálními partnery, v jejichž pracovištích probíhají hodiny praktické výuky žákyň a žáků školy.

V současnosti se na škole vzdělávají žákyně a žáci v oborech:

  • Střední zdravotnická škola, Turnov, 28. října 1390, příspěvková organizace
  • 28. října 1390, 51101 Turnov
  • tel.: 481322723
  • e-mail: info@szsturnov.cz
  • www.szsturnov.cz

Diskuze