preview

Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun

Video

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: http://www.szes-la.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/SZeS.Lanskroun/
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=0GnbJ7LLnJM
Zaměření školy: Střední zemědělská škola
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

41-41-M/01 Agropodnikání

43-41-M/01 Veterinářství

Podrobné informace o škole

Lanškrounská střední škola zemědělská a veterinární

se nachází na východě Čech v Pardubickém kraji.

Lanškroun má bohatou a zajímavou historii, pravděpodobně vznikl v druhé polovině 13. století. Více než šedesát let je lanškrounské školství spjato se zemědělskou školou, jejíž tradice sahá až do roku 1945. Ve své historii prošla škola společným vývojem se školním statkem. Důkazem jsou současné moderní učebny a praktická školní zařízení. Součástí školního statku je areál chovu skotu a areál chovu koní, sloužící jako živé kabinety pro výuku žáků.

Za téměř 70 let vychovala škola  více než 4 000 absolventů, kteří našli uplatnění hlavně v zemědělské výrobě a službách.V rozhodující míře se podíleli a podílejí na rozvoji zemědělství našeho regionu. Někteří se prosadili také v jiných oborech – ve školství, státní správě, výzkumu, službách, kultuře. V posledních letech řada našich absolventů dokázala obstát i v zahraničí, zejména u chovatelů sportovních koní. Málokterá zemědělská škola se může pyšnit tím, že mezi její absolventy patří místopředseda vlády, mistr světa v cyklokrosu nebo operní pěvkyně Národního divadla.

Škola, původně regionálního významu, se díky orientaci na chov koní stala institucí s celorepublikovou působností.

Nyní vyučujeme dva obory – Agropodnikání a Veterinářství

Škola má vytvořené velmi dobré podmínky pro zajištění ubytování, stravování a volno časových aktivit. Vlastníme domov mládeže hotelového typu s kapacitou 200 ubytovaných, jídelnu, objekty na praxi a sportovní areál. Součástí vzdělávacího systému je i školní statek a mederní nově vybudované veterinárně zemědělské centrum. Spolupracujeme se zemědělskou praxí, výzkumem a vysokými školami. Získali jsme status cvičné školy ČZU Praha, vlastníme také certifikát MZe ČR pro vzdělávání. V neposlední řadě pořádáme kurzy pro zemědělce. Patříme mezi zakládající členy neziskové vzdělávací instituce Agrovenkov.

Za významný přínos pro rozvoj školy považujeme v posledních letech navázání aktivní spolupráce se školami v Itálii, Portugalsku, Norsku, Francii, Rakousku, Švédsku, Německu, Slovinsku, Dánsku, Gruzii a Slovensku.

Diskuze