preview

Střední škola KNIH, o.p.s.

Popis

Střední škola KNIH, o.p.s. je soukromá střední škola, která působí v Brně již více než 20 let. Výuka probíhá v malých skupinách, v klidném a bezpečném prostředí městské části Brno-Vinohrady, v dosahu městské hromadné dopravy a zároveň v blízkosti přírody. Zřizovatelem školy je Gymnázium Globe, se kterým Střední škola KNIH sdílí výukové prostory a společně organizuje mimoškolní aktivity a projekty pro žáky obou škol.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

WWW: https://www.ssknih.cz/
Zaměření školy: Střední odborná škola
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Knihkupecké a nakladatelské činnosti

Podrobné informace o škole

Vzdělávací program

Školní vzdělávací program je postaven na 3 pilířích: na humanitním vzdělání s důrazem na obchod, na posílené výuce cizího jazyka a na rozšiřujícím výukovém modulu, který žáky naučí nejen práci s počítači, ale třeba i to, jak ozvučit vlastní video.

Vedení školy si uvědomuje potřebu vytvoření pozitivního studijního prostředí pro žáky. Ve škole je proto realizován projekt Škola bez stresu, který se zaměřuje na provádění aktivit, které pomáhají mládeži najít způsoby, jak odstranit faktory vyvolávající napětí a stres.

 

 

Praktické zkušenosti žáků

Ve škole je taktéž podporována čtenářská a kulturní gramotnost prostřednictvím projektu BLoK (BLíže O Knihách/Kultuře). Žáci využívají své teoretické znalosti v rámci psaní recenzí na knihy/audioknihy/filmová nebo divadelní představení. Inovativnost projektu spočívá také ve způsobu zpracování recenzí – např. komiksem, videem, koláží anebo klasickou psanou formou.

Diskuze