preview

Střední škola obchodní

Popis

Střední škola obchodní je umístěna v Belgické ulici na Vinohradech. Díky blízkosti stanice metra Náměstí Míru i I. P. Pavlova je snadno dostupná pro žáky z hlavního města i ze Středočeského kraje. 

Výuka probíhá v budově školy, ale už od prvního ročníku žáci navštěvují i praktickou výuku ve smluvních firmách, se kterými spolupracujeme. Již během školní docházky tak získávají přímo z provozu zkušenosti, které následně mohou využít ve svém profesním životě.

Naše škola nabízí:

čtyřleté maturitní obory

tříleté obory s výučním listem

dvouleté denní (či tříleté dálkové) studium

Pro žáky pořádáme díky podpoře evropských fondů výměnné pobyty a stáže do zahraničí, konkrétně probíhá spolupráce se školou v norském Trondheimu a v německém Hamburku. Díky tomu, že se škola nachází v hlavním městě, navštěvují žáci mnohé kulturní akce, kde si doplňují a rozšiřují vědomosti získané při teoretické i praktické výuce.

V zimě pořádáme lyžařský výcvikový kurz pod vedením vyučujících tělesné výchovy. V neposlední řadě se sportovně nadaní žáci účastní sportovních soutěží (Poprask, aj.).

Fotodokumentaci z akcí pořádaných školou můžete najít zde.

Historická budova školy prošla v nedávné době rozsáhlou a nákladnou rekonstrukcí a dále se modernizuje. Nabízí výuku v dobře vybavených a prostorných učebnách, dvou tělocvičnách, posilovně a venkovním hřišti s umělým povrchem. Zcela nově jsou zařízeny a vybaveny odborné učebny informační technologie, zbožíznalství, administrativy, odborného výcviku a jazyků, které umožňují moderní formy výuky. Nově využíváme nedávno dokončenou multimediální jazykovou učebnu.

V budově školy je pokrytí WiFi signálem v pásmech 2,4 a 5 GHz využívané při výuce i volně žáky. Výhodou je i školní jídelna umístěná ve stejné budově.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

WWW: https://www.ssob.cz/
Zaměření školy: Střední odborné učiliště
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

PRODAVAČ 66-51-H/01 specialista prodeje

PRODAVAČ 66-51-H/01- specialista prodeje elektrotechnického zboží

66 – 53 – H/01 OPERÁTOR SKLADOVÁNÍ

OBCHODNÍK 66-41-L/01

OBCHODNÍK 66-41-L/01

PODNIKÁNÍ 64-41-L/51

Podnikání dálková

Diskuze