preview

Waldorfská základní škola a střední škola Ostrava-Poruba

Video

O ŠKOLE

Konečně jsme opravdu velká rodina! Nový domov nám porubská radnice zde na ulici L. Štúra nabídla v dubnu 2014, a je tomu už sedm let. Říká se, že se během tak dlouhé doby promění v lidském těle každá buňka, jsme tedy za ta uplynulá léta už zcela noví lidé.

Ale to není vše. Přistěhovali se i příbuzní, Waldorfské lyceum, úžasní mladí lidé, pomocníci pro naše děti. Nejen prvňáčci od té chvíle mohou s úctou a nadějí vzhlížet ke studentům, kterými se jednou možná sami stanou. Když jsme se letos v lednu 2021 spojili v jednu školu, splnil obvod Poruba sen, který v nás klíčil už od prvních krůčků waldorfské pedagogiky v Ostravě. Toužili jsme po celistvé škole, kde by se mohly děti od první třídy až do dospělosti tvořivě učit a zrát tak ve svobodné bytosti.

Společně teď, jako Waldorfská základní škola a střední škola Ostrava-Poruba, kráčíme po úplně nové cestě a těšíme se, že se na ní třeba setkáme právě s vámi, vaší rodinou, vašimi dětmi.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: https://waldorfostravaporuba.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/people/SO%C5%A0…40/
Instagram: https://www.instagram.com/waldorf_lyceum…va/
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=adkMVV6_ixo
Zaměření školy: Střední odborná škola, Obecné zaměření
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

78-42-M/06 Kombinované lyceum

Humanitární zaměření Prezenční studium
Technické zaměření Prezenční studium

Podrobné informace o škole

PROFIL ABSOLVENTA

Studijní obor Kombinované lyceum je určen žákům se zájmem o humanitní a technické obory, cizí jazyky a umělecké disciplíny.  Nabízí žákům získání všeobecného vzdělání a základů odborného vzdělání podle zvolené specializace. Zaměření si žáci volí na začátku 3. ročníku a mohou vybírat z těchto oborů:

  1. Humanitní zaměření
  2. Technické zaměření

Cílem humanitní specializace je připravit studenty pro další studium humanitního zaměření na filozofických, pedagogických a sociálně zaměřených fakultách vysokých škol a vyšších odborných škol. Během studia si osvojí vědomosti a dovednosti z oblasti psychologie, pedagogiky, sociální práce, hudební, dramatické a výtvarné výchovy. Ve 4. ročníku vykonávají v rámci sociální práce praxi ve vybrané instituci, často tak získávají první pedagogické zkušenosti.

technickém zaměření si žáci rozšiřují znalosti matematiky a fyziky a učí se základům deskriptivní geometrie a zpracování technických výkresů ručně i na počítači pomocí 3D CAD programu. Na naší škole jsme si v rámci technického zaměření zvolili modul stavební vzdělávání, kde se žáci zabývají dějinami architektury a v rámci projektu se 3. třídou základní školy zpracovávají ve 4. ročníku během 2 – 3 týdnů návrh, výkresy a model zadaného stavebního objektu. Žáky technického zaměření připravujeme na další studium na technických vysokých školách.

Diskuze