preview

Soukromá střední odborná škola (1.KŠPA) Praha s.r.o.

Video

Dobrý den, ráda bych Vás přivítala na stránkách naší školy. Aktuálně mě mnoho přátel říká, že ho oslovuje naše heslo. “ V každém studentovi je ukryt talent, jen ho najít a posílit“. Přiznám se, že je to téma, které se snažím v hovorech s kolegy často opakovat a prodiskutováváme jej. Škola má zaručit znalosti a dovednosti ze všech povinných předmětů. Ano, škola musí garantovat určité vědomosti a dovednosti, na druhou stranu nemůže ignorovat přirozené nadání či zájmy studentů. Pokud bychom chtěli, aby byli všichni stejní, mohl by místo učitele učit počítač. Umělec by se musel víc věnovat a zlepšovat v matematice a matematik v kreslení. Klokana by počítač nutil víc plavat a delfína skákat přes překážky. Výsledky obou by jistě nebyly lepší nežli průměrné. Snažíme se najít silné stránky žáků a na těch stavět. Práce v týmu i v reálném životě vyžaduje různorodé schopnosti. Proto je důležité tato zaměření podporovat. Neříkám, že se nám to daří vždy, ale rádi bychom, aby tomu tak bylo.
Hezký den přeji Ing. Hana Skallová, zřizovatelka a generální ředitelka škol.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: https://1kspa-praha.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/1kspapraha
Instagram: https://www.instagram.com/1.kspa/
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=HHPFLj5n6bI
Zaměření školy: Střední odborná škola
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Cestovní ruch 65–42–M/02

Grafický design 82–41–M/05

Podrobné informace o škole

Naše soukromá škola s 30letou tradicí již od roku 1992 vychovává studenty se zaměřením na ekonomickou oblast s orientací na podnikání, později doplněno o informační technologii a cestovní ruch a grafický design v denním a dálkovém studiu (pro pracující).

V listopadu roku 2011 byla škola hodnocena odbornou porotou v soutěži „Ocenění podnikatelky roku“ a umístila se z 9894 hodnocených středních firem mezi 34 finalisty. Toto ocenění je samozřejmě nádhernou odměnou za práci a energii, kterou zakladatelka Ing. Skallová školám věnuje, a ukazuje také, jak významnou pozici naše školy zaujímají. Kvalita práce se potvrdila i v dalším období. V říjnovém hodnocení sedmého ročníku stejné soutěže se opět umístila mezi finalisty.

Absolventi naší školy mohou dále pokračovat ve vzdělávání na některé z vyšších odborných škol dle studijního oboru, případně na školách vysokých.

Diskuze