preview

Soukromá podnikatelská střední škola Česká Lípa v.o.s.

Video

Denní studium je čtyřleté, ukončené maturitní zkouškou. Studium nasměrovává k profesní specializaci a dalšímu univerzitnímu studiu. Studium je koncipováno jako příprava studentů pro moderní praxi, obsah jednotlivých předmětů je každoročně inovován na základě požadavků pracovního trhu.

 

 

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: http://stredni.skolaklic.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/stredniskolakli…age
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=MC2kDnzxFAQ&feature=youtu.be
Zaměření školy: Střední odborná škola
Typ školy: Soukromá
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

3-41-M/01 Ekonomika a podnikán, Personální řízení

63-41-M/01 Ekonomika a podnikání, 3D grafika a počítačové hry

Podrobné informace o škole

Škola je držitelem certifikátu kvality, je zařazena v síti škol Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a je členem Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska.

Denní studium je čtyřleté ukončené maturitní zkouškou. Škola poskytuje vzdělání v širokém spektru odborných předmětů.Na škole působí řada odborníků z praxe, kteří vyučují odborné předměty. Ve škole se vyučují povinně dva cizí jazyky (anglický a německý jazyk) a další volitelně. Vybraná témata odborných předmětů jsou vyučována v anglickém jazyce metodou CLIL. Studenti jsou zapojováni do mezinárodních projektů.

Během studia mají studenti možnost získat uznávané certifikáty: mezinárodní certifikát počítačových znalostí – ECDL, Státní zkoušku z kancelářského psaní na PC, mezinárodní zkoušku z německého jazyka a mezinárodní zkoušku z anglického jazyka.

Maturitní zkouška se skládá ze státní maturitní zkoušky (český jazyk, cizí jazyk nebo matematika) a školní profilové maturitní zkoušky (volitelný předmět, praktická zkouška z účetnictví a obchodní korespondence v cizím jazyce). Škola své studenty připravuje k přijímacím zkouškám na VŠ.

Škola disponuje moderně vybavenou budovou a multimediálními učebnami. Škola zajišťuje stravování v nedaleké školní jídelně a ubytování v Domově mládeže v centru České Lípy.

Historie školy

Škola byla založena 1. září 1993 a nedávno oslavila 27. výročí. První studenti školy zasedli v roce 1993 do lavic v prostorách Střední průmyslové školy v České Lípě. S přibývajícím počtem studentů a aktivitami školy přestaly tyto prostory vyhovovat. V roce 1999 byla zahájena rekonstrukce a přestavba budovy pro potřeby školy na sídlišti Lada a od 1. 9. 2000 se škola přestěhovala do nových prostor. V roce 2019 se škola přejmenovala na Střední školu Klíč.

Diskuze