preview

Smíchovská střední průmyslová škola, Praha 5, Preslova 25

Video

Smíchovská střední průmyslová škola působí od roku 1901. V současné době nabízí dva moderní a atraktivní obory vzdělání: informační technologie a technické lyceum.

 

Naší vizí je vzdělávání pro budoucnost, kde studenti nejsou pouze pasivními příjemci informací.

 

  • Propojujeme světy

Ve školním roce 2023/24 již potřetí doplníme úspěšné obory informační technologie a kybernetická bezpečnost o čtyřleté gymnázium! Smíchovské gymnázium je všeobecný studijní obor zaměřený na STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) propojující humanitní a technické vzdělávání. Naši gymnazisté se tak připojují k projektům spolužáků z technických oborů a mohou se tak ještě lépe cvičit v komunikaci a spolupráci.

  • Jsme škola pro aktivní studenty

U nás najdete minimum žáků, kteří si to chodí do školy jen odsedět. Naši studenti patří mezi nejaktivnější ze všech českých škol. Důkazem toho je jejich zapojení do desítek projektů a každodenního chodu školy. Ti nejšikovnější studenti jsou dokonce přizváni do velkých komerčních projektů s IT společnostmi nebo třeba Ministerstvem školství. Některé z projektů si můžete prohlédnout zde. Zároveň doporučujeme nahlédnout do studentského zpravodajství Presloviny.

  • Máme progresivní učitele

Ve školství není jednoduché držet tempo s dobou. Naštěstí máme výborné učitele, kteří se snaží žáky naučit především univerzálních kompetencí. Naši učitelé jsou skutečnými odborníky/praktiky v oblastech, které učí. Část učitelů, mnohdy absolventů školy, ve škole učí na částečný úvazek, neboť v jednotlivých oblastech pracují či stále studují.

  • Určujeme směr vzdělávání v České republice

To, že jsme nejprogresivnější školou v Praze, nikdy nebyla jen prázdná fráze. Nejen že učíme v standardech opravdu odpovídajících 21. století, ale hlavně jsme vzorem tomu, jak inovovat školy v ČR. Naši studenti během března 2020 ukazovali pedagogům z celé republiky, jak začít učit online. Dnes to je již pro všechny standard. Navíc pan ředitel Ing. Radko Sáblík je součástí expertního týmu ministra školství pro vizi vzdělávání 2030+ a naše škola je vzorem stovkám učitelů ze zahraničí, kteří k nám jezdí jako k příkladu dobré praxe. Není proto divu, že právě u nás jste na přelomu tisíciletí mohli být jedni z prvních studentů oboru Informační technologie, na podzim 2018 se stát vůbec prvními studenty oboru Kybernetická bezpečnost a od podzimu 2021 studovat unikátní gympl při IT průmyslovce.

  • Učíme za podpory skvělého vybavení

Pražský magistrát průběžně zásobujeme žádostmi na rekonstrukce stávajících a výstavby nových špičkových laboratoří a učeben. Pro výuku tak máme k dispozici například laboratoře virtuální reality, robotiky, kybernetické bezpečnosti, internetu věcí, multimédií, 3D tisku, ale třeba i televizní studio či hydroponickou farmu. Vše doplňují coworkingové prostory pro práci na studentských projektech a startupech, studentský klub a další nadstandardní vybavení školy.

  • Jsme prostě jiná škola

Do pěti bodů se toho moc nevejde a u nás to platí dvojnásob. Nemůžeme vám tu dostatečně výstižně popsat co vše se u nás děje. Jak naši studenti vyvíjejí komplexní počítačové hry, pomáhají změnit Prahu na město budoucnosti, zakládají startupové firmy v našem inkubátoru nebo testují kybernetické zabezpečení jaderné elektrárny. Chce to pocítit tu tvůrčí a svobodnou atmosféru, které je právě to, co z nás dělá jiné. SSPŠ si musíte zažít.

PS: Nenechte si ujít i naše dny otevřených dveří!

PS2: Možná vám to přijde jako hodně divoká revoluce, ale víte, že s tím vším, co na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu děláme přišel už Jan Ámos Komenský?

Když jim to řekneš, zapomenou to.
Když jim to ukážeš, možná si to zapamatují.
Když je do toho zapojíš, získají novou dovednost.

Jan Amos Komenský

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

Počet přijímaných do prvního ročníku: 170
Počet přihlášených: 300
Počet zapsaných: 170
Počet studentů: 615

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

informační technologie

gymnázium (79-41-K/41)

Kybernetická bezpečnost

Diskuze