preview

Obchodní akademie Bubeneč

Popis

Obchodní akademie v Praze 6 byla založena v roce 1968. Na naší škole jsou otevřeny 2 obory vzdělávání - Obchodní akademie (63-41-M/02) a Ekonomické lyceum (78-42-M/02). Cílem obou oborů je jednak příprava pro další studium na vyšších a vysokých školách, jednak samozřejmě také příprava na praxi ve veřejné i soukromé sféře.
Od 1. září 2007 má naše škola právo užívat označení Fakultní cvičná škola Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické; spolupracujeme také s Univerzitou Karlovou.

V oboru Obchodní akademie si studenti od 2. ročníku volí 1 ze 3 bloků výběrových předmětů - Cestovní ruch, Podnikání nebo Letecká doprava. V rámci obou oborů vykonávají žáci 3. ročníku odbornou praxi, v oboru Obchodní akademie 4 týdny dle volitelného bloku, v oboru Ekonomické lyceum 2 týdny administrativní činnost. Pořádáme také řadu kurzů i poznávacích či výměnných zájezdů. 

Absolventi naší školy jsou nadprůměrně úspěšní jak ve výsledcích tzv. „státní“ maturity, tak i při přijímacích zkouškách na vysoké a vyšší odborné školy či v odborných a sportovních soutěžích.

Více na http://www.oabubenec.cz

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: www.oabubenec.cz
Facebook: https://www.facebook.com/oabubenec
Zaměření školy: Obchodní akademie
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne
Počet přijímaných do prvního ročníku: 120

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Obchodní akademie (63-41-M/02)

Ekonomické lyceum (78-42-M/02)

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří (v tomto školním roce online formou): 1. 12. 2021 + 11. 1. 2022 + 1. 2. 2022

Přijímací řízení

V jarních termínech 2022 vyhlášených MŠMT - 60 studentů oboru Ekonomické lyceum, 60 studentů oboru Obchodní akademie. Využíváme standardní přijímací řízení od CERMATu.

Podrobné informace o škole

Škola je vybavena odbornými učebnami, studovnou a knihovnou, pevným připojením na internet, tělocvičnou a vlastní jídelnou. Plně rekonstruovaná historická budova školy leží v klidném prostředí v přímém sousedství Stromovky.

Diskuze