O hlasování

Hlasování Střední Roku je průzkumem mezi studenty a absolventy středních škol v České republice, jak se jim na jejich škole studuje nebo studovalo. 

Impulsem ke vzniku projektu StředníRoku.cz byly již v roce 2011 žebříčky českých médií, které srovnávaly různé školy v ČR podle různých kritérií.

Podstatné kritérium, které všem těmto žebříčkům chybělo a stále chybí je pohled studenta či absolventa na svoji školu. Tento pohled studenta či absolventa je podle nás zásadní a vypovídá o kvalitě školy více, než například citace v odborných časopisech či počet zahraničních studentů (jakkoliv tato kritéria také považujeme za důležitá).

Posouzení kvality školy z pohledu studentů a absolventů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti středních škol, nyní studenti základních škol. 

Těm chceme projektem pomoci v jejich rozhodování, na jakou školu se přihlásit.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Studenti a absolventi středních škol, nezapomeňte hlasovat a ohodnotit tak svoji školu!

HLASUJTE ZDE

 

Otázky (a odpovědi), které jsme k našemu projektu dostali:

1. Projekt se Vám líbí a chtěli byste ho nějak podpořit. 

Velmi děkujeme za zájem. Nejlépe nás můžete podpořit tak, že budete informovat (zejména prostřednictvím Facebooku nebo emailem) Vaše spolužáky, aby také hlasovali. Budete-li se chtít zapojit víc (např. pomoci nám vylepit plakát na Vaší škole), stáhněte si plakát v PDF nebo JPG z této stránky "Jak se zapojit" nebo nám napište na kontakt uvedený v sekci Kontakty.

2. Projekt se Vám líbí a chtěli byste kontakty na naše programátory. 

Děkujeme za uznání. Napište nám na kontakt uvedený v sekci Kontakty a my Vás s našimi programátory spojíme.

3. Otázky týkající se objektivnosti hlasování. 

S nejlepším svědomím věříme, že hlasování má vypovídající hodnotu a že je objektivní. Asi není reálné, že se zúčastní všichni absolventi všech škol v ČR. Ale čím více absolventů se do projektu zapojí, tím budou výsledky objektivnější. I vy nám můžete pomoci tím, že o hlasování řeknete svým kamarádům a spolužákům.

4. Otázky na srovnatelnost počtu absolventů u malých a velkých škol

Žebříček pořadí škol zohledňuje počet studentů a absolventů dané školy dle dat MŠMT.